Özgeçmiş

Merhaba

Ben Doç. Dr. Ufuk Arslan. Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahisi uzmanıyım. 1984 yılı Sivas doğumluyum. Üniversite dahil tüm tahsil hayatım Sivas’ ta geçti. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ni 2008 yılında bitirdim ve tıp doktoru ünvanı aldım. Genel cerrahi uzmanlığımı İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde, gastroenteroloji cerrahisi yandal uzmanlığımı Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ nde tamamladım.

ozgecmis

Yandal uzmanlık eğitimim sürecinde 6 ay süre ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ nde, 1 ay süre ile Ankara Üniversitesi’ nde karaciğer nakli, HIPEC (sıcak kemoterapi) ve laparoskopik kolorektal cerrahi alanlarında çalıştım. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde robotik cerrahi üzerine 1 yıl çalıştım. Daha sonra 1 yıl süre ile İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde ERCP, pankreas ve safra yolları cerrahisi üzerine çalıştım. 2019-2022 yılları arasında Bursa’ da kamu hastanelerinde ağırlıklı olarak obezite cerrahisi, kanser cerrahisi ve ERCP alanlarında hizmet verdim. 2022 yılında gastroenteroloji cerrahisi alanında doçentlik ünvanı almaya hak kazandım ve 2 yıldır özel hastanede çalışmaktayım.

İlgi alanlarım:

  1. Obezite cerrahisi: Sleeve gastrektomi (tüp mide, mide küçültme), RNY gastric bypass, mini gastric bypass, transit bipartisyon ameliyatları (şeker ameliyatı), revüzyon ameliyatları, endoskopik mide balonu uygulaması.
  2. Kanser cerrahisi: Açık ve laparoskopik yöntem ile pankreas kanseri (whipple ameliyatı), mide kanseri, özefagus (yemek borusu) kanseri, kolon ve rektum kanseri, safra yolları kanserleri, ileri evre kanserlerde sitoreduktif cerrahi ve HİPEC
  3. ERCP ve ileri endoskopik işlemler: 2000’ in üzerinde ERCP deneyimi, endoskopi, kolonoskopi, ESD, EMR, TAMİS, polipektomi, balon ve buji dilatasyon, stent yerleştirme, obezite ve anastomoz kaçağı yönetimi.
  4. Uyguladığımız diğer cerrahi işlemler : Laparoskopik safra kesesi, laparoskopik kasık ve ameliyat yeri fıtıkları, laparoskopik dalak ve böbreküstü bezi ameliyatları, laparoskopik mide fıtığı ve reflü cerrahisi, laparoskopik akalazya cerrahisi, laparoskopik rektal prolapsus ve rektosel tedavisi (makat sarkması), hemoroid-anal fissür-anal fistül gibi proktolojik hastalıkların medikal ve cerrahi tedavisi.
  5. Cerrahi dışı gastroenteroloji hastalıkları: İrritabl barsak sendromu (huzursuz-hassas barsak sendromu), şişkinlik-reflü-hazımsızlık (dispepsi) medikal tedavileri, karaciğer yağlanması, kronik ishal ve kabızlık, midede ülser-gastrit, pankreatitler ve diğer pankreas hastalıkları
0
Yıllık Doktorluk
0
Yıllık Uzmanlık

Hastalığınız konusunda doktorumuza soru sormak için

Lütfen butona tıklayınız!

WHATSAPP
RANDEVU